Cübbeli Ahmet’ten AK Partili Kadınlara Çirkin Sözler: “Ya Siz Müslüman mısınız Gavur musunuz”

‘Kadının beyanı esas olmaz” diyen Ahmet Mahmut Ünlü AK Partili kadınları hedef aldı. Cübbeli Ahmet, “Allah razı olsun Tayyip Bey, İstanbul Sözleşmesi’ni feshetti ama kendi partisi içerisindeki kadınlar kalktılar ayağa. Ya siz Müslüman mısınız gavur musunuz, nesiniz siz? Kadının beyanı esastır diye bir şey olur mu” dedi. 

Yeniden Refah Partisi, 6284’ün kaldırılmasını Cumhur İttifakı’ndan talep etmesi tepki çekmişti. 6284’ün kaldırılmasına ilişkin çıkan tartışmaya Cübbeli Ahmet’te katıldı. İstanbul Sözleşmesi’nin tüm itirazlara rağmen bir gecede hukuksuzca yürürlükten kaldırılmasının ardından sıra kadınlar için hayati öneme sahip olan 6284 sayılı kanuna geldi.

6284’ün kaldırılması talebine, “kırmızı çizgimizdir” diyerek karşı çıkan AKP Grup Başkanvekili Zengin ise tehdit edildiğini, yalnız bırakıldığını söylemişti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık da tartışmalara ilişkin “Varlığının tartışmaya açılması dahi bizce kabul edilemez” ifadelerini kullanmıştı.

“İftar Sohbetleri” programında konuşan Ünlü şu ifadeleri kullandı: “Nereden çıktı kadının beyanı esas? Kadın yalan söylemez mi? İftira atamaz mı? Erkek de atar kadın da atar. İslam’da böyle bir şey var mı? Doğrunun beyanı esastır. Bunu da Fatih Erbakan’dan başka bu işle uğraşan şu anda partilerden görmedim.”

”Hepsi hemen İstanbul Sözleşmesi getireceğiz bilmem ne. Hiçbiri bu işlen de uğraşmıyor. Allah razı olsun Tayyip Bey, feshetti ama kendi partisinin içindeki o başörtülü kadınlar kalktılar ayağa. Ya siz Müslüman mısınız, gâvur musunuz ne siniz siz? Kadının beyanı esastır diye bir şey olur mu? Sen doğru konuşmayan bir sözü nasıl alırsın onunla adamı yakarsın, kaç sene hapse atarsın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir