Paris de Ne Yenir

 

Avrupa turu kapsamında Aşıklar şehri olarak bilinen Paris Dünyada pek çok turistin uğrak mekanıdır. Özellikle burada bulunan Eyfel Kulesi ve birbirinden hoş manzaralarla yurtdışı turları yapıldığında mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Paris birbirinden hoş manzaralara tanıklık etmesinin dışında birbirinden lezzetli yemekleriyle de meşhur bir şehirdir. Buraya gidildiğinde yenilmesi gereken pek çok hoş lezzet bulunuyor.

Macaron

Son zamanlarda özellikle ülkemizde de popüler olan ve tüm dünyada da yaygınlaşan Paris’e özgü oldukça hoş lezzetlerden biridir. Renkli görüntüsü ortasında bulunan krema ve 2 bisküvinin birleşimi ile oluşan makaronlar rengarenk olduğu için hem mideye hem göze hitap eder. Avrupa turu yapıldığı zaman güzel bir makaron tatmak doğru bir tercih olur.

Confit de Canard

Ördek eti seven kişilerin beğenebileceği Paris’e özgü ve pek çok restoranda bulunan yemeklerden biridir. Ördek butu ile yapılan bu yemek hem damağa hitap eden hem de güzel bir görsel şölen ile sunulan bir yemektir.

Fuagra

Kaz ciğerinden Yapılan bu yemek yine Paris’in geleneksel ve çok sevilen yemekleri arasında yerini alıyor. Otobüsle Avrupa turu seyahati esnasında tatmanız gereken güzel lezzetlerden biridir.

Entrecote

Paris’e özgü en çok beğenilen antrikotlar arasında yerini alıyor. Dana etinden yapılan bu antrikot üzerine patates kızartması farklı soslar ve mezelerle birlikte ikram ediliyor. Pek çok restoranda akşam yemekleri ya da öğlen yemeklerinde tercih edebileceğiniz hoş bir lezzettir.

Krep

Krep ülkemizde de çok fazla yapılan ve özellikle kahvaltılıklarda tercih edilen Paris’te en çok yenilen yiyecek türlerinden biridir. Kahvaltılarda çay ve kahve yanlarında Paris’te pek çok kafe ve restoranda rastlanabileceğiniz bir lezzettir. Paris’te tatlı ve tuzlu çeşitleri olsa da özellikle çikolatalı olanı fazlasıyla meşhurdur. Yurt dışı turu yapıldığında güzel bir kreple Paris turunuzu en iyi şekilde geçirebilirsiniz.

Soğan Çorbası

Soğan çorbası da Paris’in bilinen en meşhur geleneksel yemekleri arasında yer alıyor. Un et suyu ve soğanın birleşimi ile yapılan soğan çorbası Paris ve Fransa’nın da en çok bilinen yemekleri arasında yer alıyor. Paris restoranlarında iki kızarmış ekmek dilimi ile birlikte servis edilir.

Kruvasan

Kruvasan tüm dünyada yenilen fakat Paris’te özellikle meşhur olan en çok sevilen lezzetlerden biridir. Çikolatalı farklı marmelat türleri olan tuzlu ve pek çok çeşidi olan kruvasan Paris’te özellikle kafelerde 5 çayı ve kahvaltılarda en çok tercih edilen lezzetler arasında yer alıyor. Güzel bir yurt dışı seyahati yaptığınızdan Paris’e gittiğinizde kruvasanlardan mutlaka tadarak gününüzü lezzetli hale getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir