Yeni Şafak yazarı Aktaş: Bu halk Türkiye’nin savunma sanayiinde başarılı olması için, gerekirse hiç yüksünmeden soğan-ekmek yer

Yeni Şafak yazarı İhsan Aktaş, “Yeri gelmişken muhalefetin soğan kampanyasını da unutmayalım. Halka inmeyi, sokaktaki vatandaşla iletişim kurmayı soğan-ekmek fiyatlarını konuşmak zannediyorlar. Daha önce de “Ekmek için Ekmeleddin” kampanyasını yapmış ve kaybetmişlerdi; fakat ders almamışlar gibi duruyor. Şunu hâlâ anlayamıyorlar, bu halk Türkiye’nin bağımsızlığının teminatı olan savunma sanayiinde başarılı olması için, gerekirse hiç yüksünmeden soğan-ekmek yer, yeter ki Türkiye’ye diz çöktürmesinler. Yeter ki Türkiye uçağını ve arabasını kendisi yapabilsin.” görüşünü savundu. 

Aktaş yazısında, “Akıllanmıyorlar… Daha önce de genelde yalnız yaşayan beyaz yakalıların tercih ettiği bazı marketlerin raflarından fotoğraflar paylaşarak kampanya yapmışlardı. Batılı ülkelerdeki gibi adetle veya dilimle satılan meyve fotoğraflarını paylaşarak, bu durum sanki sefalet yüzündenmiş gibi, sosyal medya kampanyası yapmışlardı. Seçim sürecinde hükümetin ve muhalefetin avantajlı ve dezavantajlı yönleri vardır. Vatandaşın alım gücünün düşmesi eleştirilerin başında geliyor. Fakat bilerek ya da bilmeyerek bir nokta gözden kaçıyor: AK Parti, yarınları düşünerek yirmi yıldır bütçenin önemli kısmını altyapı çalışmalarına harcadı. Yatırımların neredeyse tamamlanmasından dolayı artık bütçenin hatırı sayılır kısmının milletin refahına, ar-ge ve teknolojik yatırımlara harcanma imkânı var artık.” düşüncesini dile getirdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*