Erdoğan, Valiler Buluşması’nda konuşuyor: 13 yıl önce birileri 2023 hedeflerimizi duyunca kendi akıllarınca bize dudak bükmüştü

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden düzenlenen Valiler Buluşması’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Valiler, şehirlerinde paşalık eylemekle değil, yetim halka babalık etmekle şehrin her bir meselesine sahip çıkıp çözümüne öncülük yapmakla mükelleftir. Bu bakımdan şehrin yöneticisinin günün 24 saati, yılın 365 günü kapısı da telefonu da gözü de feraseti de hep açık olacaktır. 

Medeniyet ve hakimiyet konusunda kaybettiğimiz her şeye, geçmişte bizi başkalarından üstün kılan hasletlerimizi canlandırarak yeniden kavuşabiliriz.

Hatırlarsanız bundan 13 yıl önce milletimizin karşısına 2023 hedefleriyle çıkmıştık. Birileri bu programımızı duyunca kendi akıllarınca bize dudak bükmüştü. Hamdolsun geceli gündüzlü bir çalışma ile nice badireleri atlatarak hedeflerimizi adım adım hayata geçirdik.

Valiler buluşmamızın Türkiye Yüzyılı odaklı oluşturulmasından memnuniyet duyuyorum. 

Herhangi bir esere ve hizmete imza atmamış olanların rahatlığı hiçbirimizi yanıltmasın. İşimiz gerçekten zor. Sizler de takip ediyorsunuz. Türkiye ne zaman kritik bir yol ayrımına gelse hemen kirli senaryolar, alçakça oyunlar devreye sokuluyor. Bu senaryolarda figüranlık yapmaya hevesli kesimler de hiç eksik olmuyor. Son günlerde sık sık karşımıza çıkmaya başlayan 25 Şubatvari müsamerelerin gerisindeki güçleri de niyeti de hevesi de gayet iyi biliyoruz. Artık kimsenin itibar etmeyeceğine inandığımız bu bayat oyunların gayesi bizi asıl hedeflerimizden, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzdan uzaklaştırmaktı. Bugüne kadar başaramadılar. İnşallah yine başaramayacaklar…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir