İBB Spor Okulları Gelişim Ligi’nde şampiyonlar belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor İstanbul’un organize ettiği ve 22 Ocak’ta eleme etabıyla başlayan Spor Okulları Gelişim Ligi final mücadeleleriyle sona erdi.

İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleşen ve yaklaşık 3 bin seyircinin tribünden izlediği müsabakalar, büyük bir rekabete sahne oldu.

’90 FARKLI KULÜBE 550 ÇOCUĞU GÖNDERDİK’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İBB Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, Gelişim Ligi’nin açılış konuşmasını yaptı.

İşlettikleri toplam 69 tesisin 46’sında spor okulları da bulunduğunu belirten Onur, “Yıl boyunca çocukların ölçümlerini yapıyoruz. Branşlarında başarılı olanları gelişim okullarına alıyoruz. Son 4.5 yılda 90 farklı kulübe 550 çocuğu gönderdik. Kimisi büyük kulüplere kimisi de milli takımlara giderek, elit sporcu olmaya doğru ilerliyor” dedi.

Ailelerin önemine de değinen Onur, onlardan, hayat boyu spor yapmaları için çocuklarını desteklemekten vazgeçmemelerini istedi.

‘BRANŞ SAYISI DA KATILIMCI ÇOCUK SAYISI DA ARTTI’

Onur’un ardından kürsüye İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy geldi.

Spor İstanbul’da branş sayısını 7’den 18’e çıkardıklarını aktaran Aksoy, “Katılımcı çocuk sayısı ise 20 binden 120 bine ulaştı; yani yüzde 600 arttı. Uluslararası standartlarda eğitim müfredatı hazırladık. Çocuklarımızın gelişimlerini takip edebildiğimiz sistemler kurduk. Her alanda olduğu gibi burada da aklı ve bilimi temel alan bir yaklaşım benimsiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından jimnastikçiler ve sonrasında break dansçılar, büyük alkış alan bir gösteri sundu. Son olarak sahne alan Action Team, seyircileri ayağa kaldıran smaç şovuna imza attı.

HAMZA YERLİKAYA SPOR TESİSİ 2 ŞAMPİYONLUK KAZANDI

Açılış şovlarının ardından final maçlarına geçildi. Kapalı salonda önce basketbol, sonra da voleybol final maçları oynandı. Her iki branşta da Hamza Yerlikaya Spor Tesisi şampiyonluğu kazandı.

Futbolda Sultanbeyli Gölet Spor Tesisi, yüzmede Pendik Kurtköy Spor Kompleksi şampiyon oldu.

Badmintonda şampiyonluğa Metin Oktay Spor Tesisi, atletizmde de Maltepe Spor Tesisi ulaştı.

Başta şampiyonlar olmak üzere, finallerde dereceye giren tüm takım ve sporculara, kupa ve madalyalar takdim edildi.

Gelişim Ligi Finalleri’ni Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın yanı sıra Enka, Barcelona Akademi, Avrupa Jimnastik, İBBSK, Blackwings Sancaktepe İstanbul Spor Kulübü gibi, profesyonel kulüplerden gelen yaklaşık 50 antrenör de izledi.

Kulüp temsilcileri yetenekli gördükleri çocukları altyapılarına alabilecekler.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir