Samsung Galaxy A55 5G, tüm özellikleriyle su yüzüne çıktı

Samsung, orta segment akıllı telefon serisini Galaxy A55, Galaxy A35, Galaxy M55, Galaxy F55 ve birkaç diğer modeli içerecek şekilde yenilemeye hazırlanıyor. Yakında çıkacak olan Samsung akıllı telefonlarının çoğu, dünya çapında çeşitli kamu sertifikasyon sitelerinde görülmeye başladı. Samsung Galaxy A55 ve Galaxy A45 modelleri zaten BIS India, Bluetooth SIG, FCC, Endonezya’nın TKDN ve Kore’nin NRRA gibi kurumların listelerinde yer aldı. Bir adım daha ileri giderek, Galaxy A55 5G modeli Endonezya’nın NBTC ve Çin’in MIIT sertifikasyonlarına, sırasıyla SM-A556E ve SM-A5560 model kodları ile ulaştı.

Her iki listeleme de, özellikler ve teknik özelliklerle ilgili olarak pek bir şey açığa çıkarmıyor. Ancak listelemeler, akıllı telefonun ilgili ülkelerde yakında piyasaya sürüleceğini doğruluyor.

Samsung Galaxy A55 5G, tüm özellikleriyle su yüzüne çıktı

Samsung Galaxy A55 5G’nin özellikleri ve teknik özellikleri hakkında çıkan söylentilere göre, cihaz Geekbench’te Exynos 1480 yongası ile görüldü. 2.5 GHz hızında dört performans çekirdeği ve 2.05 GHz hızında dört verimlilik çekirdeği ile karşımıza çıkıyor. Listeleme ayrıca Xclipse 530 GPU, 8GB RAM ve Android 14 işletim sistemini de ortaya koyuyor. TUV Rheinland, 3C ve FCC sertifikaları, 25W hızlı şarj adaptörü EP-TA800’ün varlığını doğruluyor.

Daha önceki sızıntılar ve söylentilere dayanarak, akıllı telefonun 6.5 inç Full HD+ OLED ekran ve 120Hz yenileme hızına sahip olması bekleniyor. Cihazın 50 MP ana sensör, 12 MP ultra geniş açılı sensör ve 5 MP makro kamera ile gelmesi öngörülüyor. Ön tarafta ise selfie ve video görüşmeleri için 32 MP’lik bir kamera bulunacak.

Samsung Galaxy A55’in tasarım detaylarını gösteren render görüntüleri de sızdırıldı ve cihazın önceki modelle karşılaştırıldığında önemli bir değişiklik olmadan geldiği görülüyor. Dikey kameralar, düz kenarlar ve delikli ekran tasarım dili korunuyor. Telefonun Awesome Iceblue, Awesome Lilac ve Awesome Navy olmak üzere üç renk seçeneği ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Akıllı telefonun Galaxy A35 ile birlikte 2024’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi öngörülüyor. Resmi bilgileri alana kadar biraz daha beklememiz gerekecek. O zamana kadar, gelecek haftalarda sızıntılar ve söylentiler aracılığıyla daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir