Sevilen dizi ‘Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi’ için nefesler tutuldu: İzleyicilerin merakla beklediği yeni bölümde neler yaşanacak?

TRT 1’in sevilen dizisi Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi her pazartesi, tarihi ve epik atmosferiyle izleyicileri geçmişin derinliklerine götürerek unutulmaz anlar yaşatmayı sürdürüyor. 5 Şubat’ta yayımlanan yeni bölümüyle izleyicilerle buluşan dizi, Kudüs’ü Hristiyanların elinden kurtaran Komutan Selahaddin Eyyubi’nin destansı hikayesini anlatmaya devam ediyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi son bölümde neler yaşandı?

Beklenmedik bir mucize gerçekleşti ve Karategin’in kurtardığı Selahaddin sağ salim bulundu. Karategin’in kurtardığı Selahaddin sağ salim bulundu. Yarım bıraktığı işi tamamlayıp Selahaddin’i öldürmek isteyen Gabriel ise Selahaddin’in yoldaşları ve ağabeyi Turanşah tarafından kıskıvrak yakalandı. Askalan fethedildi. Gabriel ise Selahaddin’e yaptıklarının hesabını verdi. Bir anda Dağın Efendisi ortaya çıktı ve Gabriel’i ortasına düştüğü ölüm çemberinden kurtardı. Selahaddin ise her ne kadar Askalan’ı fethetmek için yanıp tutuşsa da aklında tek bir şey vardı o da Süreyya. Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 11. bölümde Askalan’da düşmanlarının elinde esaret altında olan Süreyya son nefesini verdi. Bir yanda küfre son vermek isteyen Sultan Nureddin ordusunu kuşatmaya hazırlarken diğer yanda Selahaddin zamanla yarışmaya başladı.

Askalan fethediliyor!

Askalan Haçlı zulmünden kurtarılıp fethedildi. Askalan’ı fetheden Selahaddin Eyyubi,

“Yedi iklim, dört deniz, yer ve gök şahit olsun ki; Hak geldi, batıl zail oldu. Gazze’ye, Kudüs’e ve zulüm altındaki bütün İslam diyarlarına müjde verin. Bugün galip gelen kılıçlarımız yarın oralarda galebe çalacak!”

der ve Haçlı bayrakları indirilerek İslam sancağı asılır.

Yeni bölümde; Selahaddin Eyyubi, Haçlıların Yahudi krallığı kurma ve Gazze’yi işgal etme planlarının önüne nasıl geçecek? Başrollerini Uğur Güneş ile Dilin Döğer’in paylaştığı dizinin yeni bölümü için nefesler tutuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir